Amerika Özel Yatılı Okulları Fuarı 2013

Öğrencilerin akademik kariyerlerine ve kişisel gelişimlerine büyük fayda sağlayan yurtdışında eğitim programları, sadece ülkenin ve okulun bulunması ile sınırlı değildir. Öğrencinin en rahat edeceği ve eğitim hayatını sorunsuz sürdürebileceği bir ortamın da hazırlanması gerekmektedir.

Bu nedenle ISF Fuarcılık, düzenlediği Amerika Özel Yatılı Okulları Fuarı ile hem Amerika’nın önde gelen okul temsilcilerini öğrenci ve velilerle buluşturmakta hem de ülkeler ve okullar hakkında verdiği bilgiler sayesinde kafalardaki soru işaretlerini kaldırmayı hedeflemektedir.

Hayatlarında belki de ilk defa yurtdışına çıkacak olan öğrencilerin gidecekleri ülkede uymaları gereken kurallar, kalacakları gönüllü aile ile ilişkileri, ilgi alanlarına göre gidecekleri ülkeler, yeteneklerine göre gitmeleri gereken okullar gibi eğitim sürecine doğrudan etki eden konular, yurtdışı eğitim fuarlarında açıklığa kavuşturulmaktadır.

Fuarlarda ayrıca, öğrenciler ve veliler akıllarına takılan her türlü soruyu uzman danışmanlara sorarak yurtdışında eğitim ile ilgili geniş bilgi sahibi olabilmektedirler.

Amerika Özel Yatılı Okulları Fuarı 2013, 18 Nisan Perşembe günü Intercontinental Hotel İstanbul’da düzenlenmiş ve kalabalık bir konuk katılımıyla gerçekleşmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir